Processed with VSCO with c8 preset

Her şey daha iyisini yapmak için !

Her ne kadar şık, esnek ve organik olursanız olun, hala yapılacak daha iyi bir şeyler var! Bu yüzden biz pek çok şey gibi şeffaflığı da çok önemsiyoruz. Partnerlerimizle ve tedarikçilerimizle birlikte, doğal ham maddeleri kullanarak sürdürebilir moda anlayışını benimsiyoruz. Markamızın özünde, birlikte çalıştığımız herkese hak ettikleri değeri vermek var. Biz, birlikte bir takımız ve her zaman şeffaflığımızla gurur duyuyoruz.

Print

Her gün, aynı özenle...

Hem çevremize hem de takım arkadaşlarımıza özenle yaklaşmaktan hiç vazgeçmedik ve vazgeçmeyi de düşünmüyoruz. Bizim görevimiz dünyaya sürdürülebilir moda ürünleri üretmenin çok daha iyi yolları olduğunu göstermek. Bu sebeple her zaman üretim süreçlerimizle ve çalışma arkadaşlarımızla ilgili şeffaf olmayı seçiyoruz. Türkiye’deki atölyelerimizde bizimle çalışan, ürünlerimizin ve başarımızın gerçek kahramanlarını herkese tanıtmak istiyoruz.

lando_sustainability_2

Bu gerçekten önemli mi ?

Bizim için önemli. Çünkü biz gerçekten de küçücük bir değişikliğin bile büyük farklar yaratacağına inanıyoruz. Özellikle moda gibi dev bir sektörde. Size daha iyi moda ürünleri sunabilmek için her zaman organik yerli ham maddeler kullanıyoruz. REPREVE sertifikalı kumaşlarımızın yanında, plastik şişeleri de geri dönüştürüp üretimde kullanarak doğaya salınmalarını engelliyoruz. Satın aldığınız tek bir parça ile aynı anda hem yerli üreticilerimize destek olmuş oluyorsunuz hem de çevremizin korunmasına. Biz tüm bunların yanında çalışanlarımızın haklarının korunmasına ve eşit şartlarda çalışarak insani geçim ücreti kazanmalarına değer veriyoruz.

Print
lando_sustainability_4

Perde arkasındaki İnsanlar

Biz, aynı vizyona sahip birkaç insan toplandık ve gezegenimiz için çok çalıştık. Biz kendimizi bir aile gibi görüyoruz. Ve hayallerimizi gerçeğe dönüştüren bu aileyi size de tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.

Tedarik partnerlerimiz, Türkiye’nin en eski ve çevreye duyarlı tekstil şirketlerinden Sanko Tekstil ve Aker Tekstil. Bize son teknoloji organik kumaşlarımızı tedarik ediyorlar ve o kumaşlar usta ellerde yüksek kaliteli ürünlere dönüşüyor.

Özenle seçtiğimiz kumaşlarımızın üretim aşamalarında Fab Tekstil, Primedays ve Echo Tekstil ile birlikte çalışıyoruz. Bu üç tekstil devinin ortak noktası, tıpkı bizim gibi çevreye ve insanlara karşı duyarlı olmaları. Hepimizin önceliği adil geçim gelirini, eşit çalışma şartları ve iş güvenliği.

Atölyemiz tüm güzel hayallerin hayata geçtiği yer. Birol ve Gülay ailemizin en küçük parçasını oluştursalar da, üretimimizdeki etkileri oldukça büyük. İşinin ehli ustalarımız ürünlerimizi sıfırdan, büyük bir incelikle üretiyorlar.

Tekstil sektöründeki 13 yılı aşkın deneyimiyle Ceylan Arıcan Ertekin pek çok destekçimizden biri. Danışmanlığı ve bilgisiyle Lando’yu her zaman desteklerken, kalite standartlarını belirlemede, sertifika alma süreçlerimizde, tasarımlarımızda ve daha pek çok alanda bizi hep ileriye taşıdı.

Fab Tekstil’in kurucusu İsmail Bozdemir de bugün bizi biz yapan insanlardan bir tanesi. Kumaş ve üretim konusundaki eşsiz deneyimiyle ürünlerimizi geliştirirken ilk günden beri yanımızda oldu. 30 yıllık deneyimiyle İsmail Bozdemir ürün kalitemizi daima yükseklere çıkardı, hayal ettiğimiz her şeyi gerçekleştirebileceğimize inanmamızı sağladı.